niedziela, 8 lutego 2015

O właściwościach i przetwarzaniu lawendy.

Wiele osób pyta nas co robimy z suszoną lawendą. Uchylę dziś rąbka tajemnicy ;) Niektóre gatunki używamy jako herbatę lub przyprawę, inne służą nam jako zapachowa dekoracja. Lawenda jako zioło ma właściwości antybakteryjne, oczyszczające, odkażające, relaksujące i uspokajające, więc można wykorzystać ją na wiele różnych sposobów. Smak ma dosyć wyjątkowy, ale o tym innym razem. Dzisiaj o domowej alchemii.


Jednym z moich ulubionych sposobów przetwarzania lawendy jest robienie naturalnych kosmetyków z jej dodatkiem. Robimy sole i kule musujące. Mieszamy specyfiki myjące: mydła i peelingi.


O przewadze kosmetyków naturalnych nad tymi z syntetycznymi dodatkami nie będę się rozwodzić. Napiszę za to, że własnoręczne przygotowywanie kosmetyków nie trwa długo, a cenowo jest porównywalne z kosmetykami dostępnymi w drogerii. Pozwala na eksperymentowanie z dodatkami i stworzenie takiej mieszanki, która będzie nam odpowiadać.


A może macie ochotę już za tydzień zrobić kilka lawendowych kosmetyków? Zapraszamy wspólnie ze Stajnią Zamczysk. Zapisy: dworzysk@gmail.com
u.

1 komentarz: